Bäng

24.7.2021

Viimati muudetud: 22.3.21

Omari küün, 18., 19., 22., 23., 24.,25. 26., 29., 30., 31.juuli, 1.august kell 19.30


Korraldaja Nargenfestival


Suvel jõuab Naissaarele uus Priit Võigemasti lavastus "BÄNG".


Marius von Mayenburgi satiirilises komöödias löövad kaasa Henrik Kalmet (Kinoteater), Martin Mill (Ugala Teater), Maarja Mitt-Pichen (Tartu Uus Teater), Aarne Soro (Ugala Teater), Teele Pärn (Eesti Draamateater) ja Mikk Jürjens (Tallinna Linnateater).


Ootamatult sünnib maailma imik, kes oskab rääkida. Isegi räusata. Üldse on tema peamiseks sooviks, et senisele poliitkorrektsusele tuleks lõpp. Marius von Mayenburgi näidend, mis Naissaarel, Omari Küünis lavale jõuab, peegeldab lavastaja Priit Võigemasti sõnul üsna halastamatult inimesi nii ühel- kui teiselpool moodsaid rindejooni. "Aga see ei ole üldse peamine, Mayenburgil on lihtsalt ülimalt tore oskus näidata inimesi nende halvimast küljest."


"BÄNG" on Võigemasti teine lavastus Mayenburgi tekstile. Kui esimene, veel mängukavas olev "Monument" (Kinoteater / Von Krahli teater, 2018), vaatles jõukaid vanemaid, kelle elu lööb sassi uue koristaja saabumine, siis "BÄNG" on justkui selle mõtteline jätk, asetades tegevuse keskmesse lapse. "Aga see on üks väga erakordne laps, ta sünnib täiskomplekti hammastega", lisab Võigemast.


Näidendi (originaalis "Peng", 2017) on tõlkinud ja dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik (Kinoteater). Lavakujunduse teeb Illimar Vihmar, helillooja ja muusikalise kujunduse autoriks on Veiko Tubin ning valguskujundus Priidu Adlaselt.


Etendused Naissaarel, Omari küünis algusega kell 19.30

18. juuli (esietendus), 19., 22., 23., 24., 25., 26., 29., 30., 31. juuli ja 1. august


HILINEJAID SAALI EI LUBATA! 

PURJUS INIMESI SAALI EI LUBATA!


Etendus on ilma vaheajata (kestab u 2 tundi), palume mitte edasi-tagasi etenduse ajal liikuda saalist välja ja sisse.

Etendus ei ole mõeldud lastele! 


Piletiinfo: https://sunlines.eu/nargenfestival-naissaarel/.