Orelimuusika kirikus: Ulla Krigul

27.6.2021

Viimati muudetud: 14.3.21

Korraldaja Nargenfestival


Suvel vallutavad Naissaare naisorganistid. Kuuel pühapäeval saab kogeda Püha Maarja kabelis „Orelimaagiat“ – kontserdisarja, milles viis huumorimeelset, julget, rõõmsat, loomingulist ja entusiastlikku naisorganisti ehk Entusiastlike Naisorganistide Esindus (ENE) on ühinenud, et Naissaarel orelimuusika vagu ajama hakata. Neid ühendab soov kogeda midagi uut ja Naissaare virtuaalorelil musitseerimine orelimuusika kontserdisarjas pisikeses Naissaare kabelis on just ahvatlev väljakutse. Traditsiooniliste vileorelite kindlameelsete austajatena on ENEvõtnud siiski nõuks avastada 21. sajandi digitehnika saavutuse – virtuaaloreli – võimalusi. Naissaare Maarja kabelis kõlab see pill esimest korda.


Siiski ei heideta päris kõrvale ka kabeli harmooniumi. Viimasel kontserdil püüabki Duo Nargenorgan näidata virtuaaloreli ja harmooniumi erinevaid võimalusi, võluda pillidest välja reaalseid ja virtuaalseid maagiaid.


  • 27. juuni – ULLA KRIGUL
  • 4. juuli – KRISTEL AER
  • 11. juuli – MARIS OIDEKIVI
  • 18. juuli – KADRI TOOMOJA
  • 25. juuli – ENE SALUMÄE
  • 1. august – KADRI TOOMOJA & ENE SALUMÄE ehk DUO NARGENORGAN

 

Naissaare kirik taaspühitseti1 9. augustil2018. Teenisid Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopUrmas ViilmajaTallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson. Kõrgete külalistena osalesid pühitsemisel Rootsi kroonprintsess Victoriaabikaasaga ning neid saatnudEesti presidentKersti Kaljulaid abikaasaga.

Soovime tuua Naissaarele kvaliteetset kultuurielu, mis annaks saare külastajatele võimaluse kultuurselt aega veeta.

Orelikontserdid on tasuta, võimalus teha annetusi Naissaare Püha Maarja kabeli restuareerimiseks. Saates sõnumi märksõnaga „MARIA“ numbrile 13018, annetad 5 eurot.


Võimalus ka teha annetusi:

EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus

EE241010220037677014

AS SEB Pank

EEUHEE2X

Koostöös Rootsi-Mihkli koguduse ja Viimsi vallaga